Џамбул : Кад је судија “сексиста”
Питам се да ли је тај свет толико обневидео у својој (квази)идеолошкој острашћености, или се ради само о обичној покварености?
Зато што ју је судија, због непримереног понашања, казнио прво одузимањем поена, а потом чак и целог гема у финалу US Opena, Серена Вилијамс га је оптужила за сексизам.
У једра јој дувају и још многи многи други. Доле је твит некадашње звезде Били Џин Кинг. Ако добро схватам, мушкарци су заштићенији код судија, када се слично опходе. (!!)
Питам се да ли је тај свет толико обневидео у својој (квази)идеолошкој острашћености, или се ради само о обичној покварености?
У тенису, као и у сваком другом спорту, постоји конкуренција између жена и жена, те мушкараца и мушкараца (не рачунам микс-дубл, то ионако нико не гледа).
Серенина противница у финалу била је 20-годишњакиња, јапанка Наоми Осака, којој је то било прво финале неког већег турнира и којој је, да иронија буде већа, ова од малена била идол. И коју је простачко понашање, чести прекиди меча због свађања њеног тениског узора са судијом, итекако могло да деконцентрише. Ако је судија Серену и оштетио (мада није), није у корист “јачег пола”, већ у корист Осаке. Где у томе има сексизма?
Или ја немам неки део мозга који би био сензибиласан на суптилне нијансе сексистичког тумачења стварности, или је болест политичке коректности узела маха, трећег нема.
Џамбул, Народни фронт